پورتال جامع زرندیه, پورتال زرندیه, اخبار زرندیه, پورتال جامع زرندیه, زرندیه پورتال, شهرستان زرندیه, پورتال جامع زرندیه, زرندیه, پورتال زرندیه, پورتال جامع زرندیه, پورتال جامع ساوه, پورتال جامع ساوه و زرندیه, پورتال جامع زرندیه, فرمانداری زرندیه, زرخبر, پورتال جامع زرندیه, زرنا, ساوه پورتال, پورتال جامع زرندیه, زرندیه اخبار, اخبار ساوه, پورتال جامع زرندیه


آخرین اخبار

آمار بازدیدکنندگان

3602238
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
کل روزها
3818
5214
9032
57406
14584
231116
3602238

پیش بینی امروز
8304


26 مهمان

IP شما:18.206.14.36

سهم اعتبارات حوزه جوانان در دولت تدبیر و امید 67 برابر افزایش یافت

اراک - ایرنا - وزیر ورزش و جوانان گفت: سهم اعتبارات حوزه جوانان ابتدای دولت تدبیر و امید حدود 67 برابر افزایش یافته است.

 

به گزارش ایرنا، مسعود سلطانی فر روز پنج شنبه در نشست با اعضای سمن ها و روسای هیات های ورزشی استان مرکزی در اراک افزود: سهم اعتباری جوانان در بدو فعالیت دولت یازدهم 60 میلیارد ریال بود که این رقم در سال جاری به چهار هزار میلیارد ریال افزایش یافته است و شتخص مذکور بیانگر اهمیت مسائل جوانان و رفع مشکلات آنان برای دولتمردان است. 
ویاظهار کرد: حمایت هدفمند و توجه به اثربخشی سمن ها در برنامه های کشور سیاست محوری دولت تدبیرو امید است و در همین راستا حدود 50 سمن فعال در بدو فعالیت دولت تدبیر و امید امروز به 2 هزار سمن افزایش یافته است و بر اساس برنامه های انجام شده شمار این سمن ها تا پایان دولت دوازدهم با افزایش 2 و نیم برابری به پنج هزار تشکل می رسد. 
وزیر ورزش و جوانان، حل مشکلات جوانان و حضور این قشر از جامعه در عرصه تصمیم گیری های اساسی را از برنامه های دولت عنوان کرد و گفت: سمن ها پل ارتباطی و مشارکت هرچه بیشتر جوانان با ارکان مختلف کشور می باشد و تقویت بنیه این بخش محرک و پیش برنده امور توسعه محور است. 
سلطانی فر حضور جوانان طلاق در سال های نخست ازدواج را یکی از آسیب های جدی در حوزه جوانان کشور عنوان کرد و گفت: یکی از عوامل طلاق جوانان در پنج سال نخست زندگی نقصان زنجیره مهارت های زیستی و آموزش های مشاوره ای قبل از ازدواج است که بر این اساس ایجاد دفاتر مشاوره ای برای جلوگیری از این آسیب اجتماعی در دستور کار دولت و این وزارتخانه قرار گرفته است. 
وی افزود: شمار دفاتر مشاوره کشور در ابتدای فعالیت دولت روحانی 20 دفتر بود که این شاخص امسال به 220 دفتر افزایش یافته است. 
وزیر ورزش و جوانان گفت: در راهبردهای برنامه ششم توسعه کشور در بخش ورزش اقدام های مناسبی از جمله اختصاص منابعی از درآمدهای ارزش افزوده کشور برای حل مشکلات ورزشی کشور توسط مجلس دیده شده که کمک موثری در حل مشکلات این بخش است. 
سلطانی فر افزود: چهار هزار طرح نیمه تمام ورزشی در کشور وجود دارد که تکمیل آن ها نیازمند تخصیص 100 هزار میلیارد ریال اعتبار است. 
وی ادامه داد: با توجه به اختصاص 14 هزار میلیارد ریال اعتبار از محل ارزش افزوده به بخش ورزش تلاش می شود این طرح ها در مدت 2 برنامه پنج ساله به بهره برداری برسند. 
وزیر ورزش و جوانان گفت: 14 هزار هیات ورزشی در بخش های مختلف در کشور فعالیت دارند که با توجه به 180 میلیارد ریال اعتباری که سال گذشته به این بخش تخصیص یافت، سهم هر هیات از این اعتبارات به طور متوسط حدود 12 میلیون ریال بود. 
وی توضیح داد: تلاش این وزارتخانه این است که سهم هیات های ورزشی از اعتبارات در سال جاری سه تا پنج برابر افزایش یابد. 
سلطانی فر، اقتصاد ورزشی را یکی از برنامه های وزارت ورزش و جوانان عنوان کرد و گفت: اقتصاد ورزشی سهم بزرگی در توسعه ورزشی دنیا دارد و این سهم به علت فراهم نبودن ساز و کار حضور بخش خصوصی در کشور ما ناچیز است. 
وی ادامه داد: افزایش حضور بخش خصوصی در ورزش و کاهش وابستگی ورزش به منابع دولتی از اولویت ها و برنامه های مهم ورزش و جوانان است که تحقق آن در مجلس شورای اسلامی دنبال می شود. 
وزیر ورزش و جوانان، حمایت صنایع از ورزش را از برنامه های جدی دولت عنوان کرد و گفت: کابینه روحانی معتقد است صنایع با حمایت از ورزش برای حل مشکلات اجتماعی نقش خود را در این زمینه ایفا می کنند. 
سلطانی فر در خصوص طرح های ورزشی استان مرکزی افزود: تلاش می شود تا 2 ماه آینده بهره برداری از سالن سه هزار نفری ورزشگاه امام خمینی(ره) آغاز شود. 
سلطانی فر گفت: حضور تیم لیگ برتری در استان به صورت دستوری امکان پذیر نیست و اجرای این مهم باید به صورت مرحله به مرحله ، کارشناسی و حرفه ای و در سایه انجام ساز و کار قانونی صورت پذیرد. 
استاندار استان مرکزی نیز در این نشست گفت: توسعه سمن ها و نهاد های مدنی و اجتماعی به عنوان بازوی توانمند دولت از اولویت های دولت تدبیر و امید است. 
محمود زمانی قمی افزود: دولت با رشد سمن ها در حوزه های مختلف ورزشی و جوانان تلاش دارد زمینه نزدیکی هر چه بیشتر این قشر از جامعه با ارکان نظام و دولت را فراهم کند. 
وی ادامه داد: سمن ها باید در تمامی نشست های رسمی استان مرکزی حضور فعال داشته باشند و مدیرانی که در این حوزه کم لطفی داشته باشند مورد مواخذه قرار می گیرند. 
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: مجلس شورای اسلامی در سطح کلان برای ایجاد امید و شور و نشاط در جامعه به خصوص قشر جوان آمادگی هر گونه همکاری با وزارت ورزش و جوانان را دارد. 
سید مهدی مقدسی افزود: نمایندگان مجلس شورای اسلامی از حضور وزیر ورزش و جوانان در این وزارتخانه راضی اند و خواستار حضور مجدد وزیر در کابینه دولت دوازدهم هستند. 
وی با یادآوری حمایت مجمع نمایندگان استان مرکزی از صنایع افزود: مجمع نمایندگان این استان از صنایع انتظار دارند همانند سایر استان ها در امر ورزش قهرمانی حضور فعالتر داشته باشند. 
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: نیاز است وزارت ورزش و جوانان در تفاهم نامه با وزارت کشور برای توجه هرچه بیشتر دهیاری ها به امر ورزش در فعالیت های فرهنگی این بخش ها کلمه ورزش نیز افزوده شود. 
نماینده دیگر مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: استان مرکزی با وجود ظرفیت ها و استعداد های مختلف در حوزه مختلف ورزشی از جایگاه مناسبی در این حوزه در سطح کشور برخوردار نیست. 
علی اکبر کریمی افزود: سرانه ورزشی استان مرکزی حدود 86 صدم متر مربع است که با هدفگذاری سال های گذشته برای افزایش سرانه این استان به یک متر مربع فاصله زیادی دارد و این حرکت در تحقق این مهم نیازمند توجه و اختصاص اعتبارات هرچه بیشتر به این استان است. 
وی با یادآوری وجود اعتبارات وزارت نفت در حوزه ورزش ادامه داد: با توجه به وجود 10جمع کثیری از پرسنل این وزارتخانه در استان مرکزی و آلایندگی هایی که این صنایع برای استان به همراه دارد، نیاز است سهم استان از این اعتبارات افزایش یابد. 
نماینده مردم تفرش، فراهان و آشتیان نیز در این نشست گفت: یک هزار و 400 میلیارد تومان از محل ارزش افزوده به ورزش استان های کشور اختصاص یافته است که اختصاص 12 میلیارد تومان به استان مرکزی جای بررسی از طرف وزارت ورزش و جوانان دارد. 
محمد حسینی افزود: برای رفع مشکلات ورزش شهرستان ها همه به دنبال رفع مشکلات هیات های ورزشی شهرستان ها هستند که نیاز است ابتدا مشکل ادارات ورزش و جوانان این مناطق برطرف و اعتبارات مورد نیاز این بخش ها تامین شود. 
وی ادامه داد: اگر شهرستان های استان مرکزی توانسته اند در حوزه های مختلف ورزشی افتخاراتی را به دست آورند به دنبال تلاش جوانان و سمن ها بوده و برای ارتقا و افزایش ورزش این مناطق نیاز است توجه ویژه به این بخش ها صورت پذیرد. 
نماینده مردم ساوه و زرندیه نیز در این نشست گفت: بخش ورزشی کشور در 38 سال گذشته از اعتبارات مناسبی برخوردار نبوده است و امروز با تدبیر دولت و تلاش وزیر ورزش و جوانان و مجلس شورای اسلامی اعتبارات مناسبی به این بخش اختصاص یافته است. 
محمد رضا منصوری حضور بخش خصوصی در عرصه های مختلف ورزشی را از مهمترین عوامل توسعه و پیشرفت ورزش کشور عنوان کرد و افزود: نبود قانون حمایتی مناسب مهم از مهمترین عوامل حضور نیافتن بخش خصوصی در این زمینه بوده است. 
مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی نیز در این نشست گفت: 70 هزار نفر به صورت سازمان یافته در استان مرکزی ورزش می کنند که در 49 هیات ورزشی به فعالیت اشتغال دارند. 
عابد حقدادی افزود: سرانه ورزشی استان مرکزی حدود 86 صدم متر مربع است که 44 درصد آن مربوط به اداره ورزش و جوانان و بقیه این فضاها در اختیار سایر دستگاه های اجرایی قراردارد. 
وی ادامه داد: 600 قهرمان ورزشی در عرصه های مختلف ملی و بین المللی در استان مرکزی حضور دارند که 12 نفر آنان در مسابقات این چو آن چین حضور داشته اند. 
مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی خاطر نشان کرد: 12 سمن در ابتدای دولت تدبیر و امید در حوزه جوانان در استان مرکزی فعال بودند که این رقم با افزایش سه برابری به بیش از 40 سمن افزایش یافته است. 
دیدار با نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، شرکت در شورای اداری استان، بازدید از چند طرح ورزشی در مرکز استان از جمله برنامه های وزیر ورزش و جوانان در سفر به این استان بود.

 

 

یادداشت


اینجی قارا اینجی قارا

اینجی قارا نام کوهی است بلند با ارتفاع 2960 متر چه...

بررسي علت خرابي آسفالت خيابانها بررسي علت خرابي آسفالت خيابانها

آنچه مشهود است بي توجهي به زيرسازي خيابان ها باع...

فرهنگ استفاده صحیح از اینترنت پورتال جامع زرندیه فرهنگ استفاده صحیح از اینترنت

اینترنت منبع عظیمی از اطلاعات است و با توجه به جاذ...

نفس‌های زرندیه به شماره می‌افتد اگر ... نفس‌های زرندیه به شماره می‌افتد اگر ...

شهرستان زرندیه به عنوان پیشانی استان مرکزی، شمالی‌...

شوخی‌های اقتصادی مردم در فضای مجازی پورتال جامع زرندیه شوخی‌های اقتصادی مردم در فضای مجازی

امروز نمی‌دونم جواب کدوم کار نیکمو گرفتم! رفتم نیم...

حکایت زمین فوتبالی که حکایت زمین فوتبالی که "توپ چهل تیکه" شد! حکایت زمین فوتبالی که "توپ چهل تیکه" شد!

   آنقدر با توپ چهل تیکه تو سر این زمین فوتبال بخ...

‌سایه شوم خرافات بر زندگی کفتار ماده! مدیرعامل مؤسسه دوستداران و حافظان طبیعت ‌سایه شوم خرافات بر زندگی کفتار ماده!

وی بیان کرد: در برخی مناطق برخی افراد طرفدار این خ...

زرندیه‌ و نابودی غیر‌طبیعی ثروتی طبیعی! پورتال جامع زرندیه زرندیه‌ و نابودی غیر‌طبیعی ثروتی طبیعی!

در سال 89 بطور کاملا طبیعی، جنگل‌های تاغ زرندیه پس...

تجارت الکترونیک در فضای مجازی تجارت الکترونیک در فضای مجازی

امروزه در هر خانه ای یک کامپیوتر و همراه آن یک خط ...

به دنبال کدامین قصه و افسانه میگردی ... به دنبال کدامین قصه و افسانه میگردی ...

انتزاع! الحاق! استان مرکزی! استان قم! البرز! تهران...

نگاه شما


وضعیت آسفالت کوچه های شهرک حدیق...

سلام آسفالت خیابان عرفان هفتم واقع در شهرک حدیق با...

آسفالت کوچه های مامونیه...

باسلام و خسته نباشید لطفا به اسفالت کوچه ها رسیدگی...

مامونیه لطفا به اسفالت کوچه ها رسیدگی کنید...

باسلام و خسته نباشید لطفا به اسفالت کوچه ها رسیدگی...

مامونیه کرایه تاکسی های مامونیه...

سلام تاکسی های مامونیه 400وبعضا 500تومان کرایه میگ...

پرندک مشکلات مسکن مهرپرندک

عاجزانه از مسئولان شهرستان زرندیه خواهان رسیدگی به...

زاویه اسفالت کوچه بن بست مهدیه...

سلام،لطفا به شهرداری زاویه بگویید چرا کوچه بن بست ...

آخرین نظرات کاربران

 • تجارت الکترونیک در فضای مجازی

  داودایمانلو 17.02.1397 00:03
  سلام جاده ساوه به مامونیه بسیار تامناسب ونیازبه ترمیم واسفالت دارد راهداری اقدام فرمید باتشکر
   
 • مردم؛ ولي نعمت مسئولان

  Guest 12.11.1396 16:05
  با سلام، در صورت امکان بخشدار محترم وتیم همراه از روستاهای علیشار وامیرآباد نیز بازدید نموده واز نزدیک ...
   
 • برقراری خط ریلی ساوه به پایتخت زمینه‌ساز ایجاد فرصت‌های شغلی است

  محمدرضا براتی 27.02.1396 12:46
  سلام. با توجه به اینکه خط راه آهن غرب از نزدیکی (داخل محدوده) شهر مامونیه گذر میکند . آیا برنامه ...
   
 • دکتر علی هنرمند؛ در دور دوم انتخابات مجلس از هیچ نامزدی حمایت نمی کنم

  ابوالفضل اصغری 18.02.1396 18:42
  با سلام خدمت آقای دکتر هنرمند عزیز
   
 • استقبال از دختران مدال آور استان مرکزی درمسابقات آسیایی کاراته

  محدثه بیجانی 30.02.1395 22:40
  پرندک

اخبار ساوه

اخبار زرندیه

اخبار استان


کلیه حقوق مادی معنوی این اثر مطعلق به رسانه بین المللی شهرستان زرندیه (پورتال جامع زرندیه) می باشد. این رسانه در پایگاه ساماندهی ثبت و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای این دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از این قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .
.کلیه حقوق مادی معنوی این اثر مطعلق به رسانه بین المللی شهرستان زرندیه (پورتال جامع زرندیه) میباشد
.این رسانه در پایگاه ساماندهی ثبت و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد


طراحی شده توسط : کامپیوتر سایه